Saaremaa neidudekoor

Saaremaa Neidudekoor on loodud 2007.aastal. Idee algataja Anne Kann soovis  luua maakondliku koori suurvormide laulmiseks. Baaskoorideks Saaremaa Neidudekoori said Orissaare Tütarlastekoor ja Kuressaare Gümnaasiumi neidudekoor „Neidis“. Dirigentideks on Anne Kann, Laine Lehto, kontsertmeister Kairit Levit. Koori töö toimub  kahepäevaste laululaagritena kord kuus.

Koor on laulnud väga erinevaid žanre alates kergest muusikast kuni jazzi ja ooperini. Näiteks John Hoybye  jazz-oratoorium „Hope“, Piret Rips „Hingedemaa kellad“ ja „Missa Brevis“. Koor on esinenud rahvusvahelisel jazz-festivalil „Juu jääb“ ja Saaremaa ooperipäevadel.  2011. a Mardilaada raames toimus koori kontsert Helsingi Kaljukirikus.

Saaremaa Neidudekoor on osalenud ka rahvusvahelisel noorte muusikafestivalil Saksamaal, Bad Arolsenis, Isadepäeva kontserdil, Eesti Kooriühingu aastapreemiate väljaandmise kontserdil.

Eesti Naislaulu seltsi korraldatud nais-ja neidudekooride vabariiklikel võistulaulmistel saavutas koor B-kategoorias 2008. ja 2012. a I koha, 2015. a III koha.

8